Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Skwer Bartoszewskiego w Lublinie?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 12 kwietnia 2018 r. o 16:35 Powrót do artykułu
Koniecznie! Wybitny Polak i wielki patriota. Powinien być plac, ale myślę że w swojej skromności wolałby skwer.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nieeeee no to jest jakaś kpina, bulgotnik ma mieć nazwe? Jeśli już to jakiej łaki on miał cos wspólnego z bydłem, np. łaka pastucha Waładka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wysługiwał się i podlizywał Niemcom i Żydom. Obrzydliwiec!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie był żadnym profesorem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyjaciel gestapo uchonorowany w Lublinie. To kpina z przyzwoitości. Nie chcemy takich zgniłych patronów. Lublin to nie kibuc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To bardzo dobry pomysł żeby uhonorować tego wybitnego Polaka, popieram Prezydenta, ma mój głos !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Wybitny Polak i wielki patriota" - tak, wybitny w oszukiwaniu na temat swojego wykształcenia, i patriota w kreciej robocie. Rotmistrz Pilecki wiedział, co to za typ. A poza tym, pokaż mi żydka, który wyszedł z Auschwitz z powodu kataru? Tak, sobie, na zwolnienie. A Bartoszewski wyszedł "z powodu stanu zdrowia". Jakim głupim i naiwnym człowiekiem trzeba być, aby wierzyć, że Niemcy wypuszczali z Auschwitz, ot tak, przeziębionych i słabowitych żydków???!!! Tacy humanitarni byli, aj waj. Przecież to oczywiste, że Bartoszewski było kolaborantem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Warto być przyzwoitym " jakże tego znanego powiedzenia prof. Bartoszewskiego teraz nam potrzeba! Cieszę się, że Lublin upamiętni tego niezwykłego człowieka. Swoim życiem zasłużył nie tylko na skwer, ale na wielki plac!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
L4 z Oswięcimia - gratulacje dla ściemniacza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy ROTMISTRZ PILECKI na OCHOTNIKA wchodził do Auschwitz, żeby dokonać rozpoznania i stworzyć siatkę oporu, ten człowiek dzięki koneksjom z ... i zwolnieniu lekarskiemu wyszedł z obozu śmierci bez szwanku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
raz jak popieram zuka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bartman stosował jako pierwszy metodę "na profesora" ... teraz robi to tusek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
(„Złożył na ręce profesora Juliana Krzyżanowskiego pracę magisterską, jednak decyzją rektora UW Stanisława Turskiego został w październiku 1962 skreślony z listy studentów.” - wikipedia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pilecki do Auschwitz pojechał w tym samym transporcie co Bartoszewski. W tym samym czasie w Auschwitz był też Cyrankiewicz (!). Pilecki został zamordowany i skazany na zapomnienie przez komunistów (Cyrankiewicz z racji wysokiej pozycji mógł mu wtedy pomóc ale nie zrobił tego, Bartoszewski zresztą również nie próbował pomagać Pileckiemu, a po jego śmierci przyczynił się do niszczenia pamięć o nim),
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marzec '68 wyganiają do Izraela. Gewałt straszny! Aj waj! Aj waj! A taki Passent nie wyjechał...a taki Urban, Szechter nie wyjechali...Bartoszewski, Geremek też zostali...ciekawe czemu...bardzo ciekawe...No chyba, że ten cały tzw. 68 to taki pretekst do późniejszych...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skwer imieniem tego szida, który w dodatku pokazuje na zdjęciu jakiś kabalistyczny symbol (znak sztana) ??? Jestem przeciw.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Norman Davies: "Wśród kolaborantów, którzy przybyli, aby pomagać sowieckim siłom bezpieczeństwa w wywózce wielkiej liczby niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci na odległe zesłanie i przypuszczalnie śmierć, była nieproporcjonalnie wielka liczba Żydów"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobry pomysł. Popieram.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem przeciw i w dodatku jaki profesor? Na taki tytuł to trzeba lat pracy, a nie z nadania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pewnie, czcijcie sobie żydowskiego kolaboranta... ehh... brak słów...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...